Wolontariat

2015-02-20Jak możesz pomóc

Wolontariat

Prawa i obowiązki wolontariusza

 

Od samego początku wolontariusze swoją bezinteresowną pracą i zaangażowaniem wspierają działania fundacji. Wiemy, że więź, jaką razem stworzyliśmy, jest bardzo cenna, dlatego nasi wolontariusze zawsze wiedzą o nowych akcjach organizowanych przez fundację. Mogą też liczyć na zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Najbardziej zaangażowani otrzymują dyplomy-podziękowania.

 

Każdy, bez względu na wiek i doświadczenie, może zostać naszym wolontariuszem. Nie wymagamy, aby wolontariusze byli dyspozycyjni przysłowiowe 24 godziny na dobę, ale oczekujemy, że zwłaszcza podczas wykonywania obowiązków przy akcjach organizowanych przez fundację będą z nami w kontakcie. Dotyczy to szczególnie akcji związanej ze zbiórką publiczną „Podaruj Uśmiech Dzieciom” i wiąże się ze względami bezpieczeństwa.

 

Jak zostać wolontariuszem?

 

Jak już mówiliśmy, każdy bez względu na wiek i doświadczenie, może zostać naszym wolontariuszem. Są oczywiście indywidualne cechy charakteru, które predysponują ludzi do angażowania się w pomoc innym, takie jak wrażliwość i empatia, ale skoro zdecydowaliście się odwiedzić naszą stronę, to znaczy, że chęć pomagania i dawania siebie innym leży w Waszej naturze.

W związku z różnorodnością zadań realizowanych przez fundację, staramy się dopasować predyspozycje wolontariuszy do specyfiki wykonywanych działań. Prosimy także o przesłanie CV lub ogólnej informacji na swój temat z uwzględnieniem dyspozycyjności (czyli określeniem czasu, który możecie poświęcić na wolontariat), uzdolnień i zainteresowań.
Każda pomoc jest dla nas ważna, doceniamy zapał i zaangażowanie wolontariuszy, dlatego nie marnujemy Ich potencjału.
W zależności od doświadczenia, predyspozycji i dyspozycyjności można wesprzeć nas w następujących działaniach:

 

Akcja „Szkoło Pomóż i Ty” i „Dobroczynne święta”

 

Udział w tych akcjach to idealna opcja dla osób skrupulatnych i cierpliwych, gdyż wiąże się z pakowaniem korespondencji do potencjalnych darczyńców, drobnymi pracami biurowymi, a dla bardziej doświadczonych – z pracą z bazami danych. Zwykle świetnie się tutaj odnajdują również osoby nieśmiałe, którym trudno się przełamać w kontakcie bezpośrednim, ale wrażliwość i chęć niesienia pomocy podpowiada im, że robią coś ważnego. Większa część akcji odbywa się w porze wakacyjno-urlopowej.

 

Całoroczna akcja zbiórka publiczna

 

Praca przy zbiórce o wiele mówiącej nazwie „Podaruj  Uśmiech Dzieciom” to ogromne wyzwanie, lecz, jak twierdzą nasi wolontariusze, satysfakcja z tego płynąca jest nie do przecenienia. Świetnie sprawdzają się tutaj osoby ambitne, otwarte i komunikatywne. W trakcie kwestowania pod kościołami, supermarketami oraz w mieszkaniach prywatnych, a także wśród rodziny i znajomych wolontariusze pozyskują środki na wsparcie wielkiego projektu fundacji, jakim jest budowa Centrum Rehabilitacji „Podaruj Uśmiech”.

 

Akcja 1%

 

Dystrybucja ulotek, plakatów, akcja informacyjna wśród znajomych (e-łańcuszek 1%)

 

Pomoc biurowa

 

Bieżące wspomagające prace biurowe polegające na pakowaniu korespondencji, aktualizacji baz Excel itp.

 

 

Skontaktuj się z nami i zostań wolontariuszem już dzisiaj.

 

Wolonariat – informacje ogólne

Udostępnij


Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • Facebook

 • Wielkość tekstu

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Tytuł przelewu:
  Darowizna na rzecz fundacji: Pomóż i Ty
  Uwagi:
  Kwota przelewu:
  gr
 • Akcja dobroczynna

 • Dobroczynne.pl

  Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony:

  dobroczynne.pl

  Można tam zamówić wiele pomocy naukowych, kartki świąteczne czy inne gadżety wspierając tym samym naszych podopiecznych.

 • KRS: 0000 037 117

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

 • Wspierają nas

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.