Rehabilitacja Sławomira Berki

2011-10-06Artykuł - podopieczni

berkaSławomir cierpi na miopatię nieznanego pochodzenia. Grupę chorób w których dochodzi do uszkodzenia mięśni i ich osłabienia. Do 18 roku życia był wesołym, pełnym życia, uprawiającym sport (reprezentantem szkoły w koszykówce) młodym człowiekiem. Nagle, w ciągu jednego dnia Jego świat zmienia się, nie może wstać z pozycji klęczącej. Od tego momentu wielokrotnie hospitalizowany, leczony sterydami i immunoglobinami. Niestety w stanie zdrowia Sławomira nie nastąpiła poprawa. Kilkakrotnie przeprowadzona biopsja mięśni, nie ustaliła przyczyny choroby. Obecnie jest w stanie poruszać się jedynie po terenie płaskim lub powierzchniach o niewielkim stopniu nachylenia (podjazdy dla wózka inwalidzkiego) za pomocą kul, ma poważne trudności ze wstawaniem z łóżka, nie potrafi utrzymać pozycji kucznej, zmuszony jest do użycia kończyn górnych w celu zmiany pozycji ciała.

Postępujący spadek sprawności uniemożliwia mu samodzielne funkcjonowanie, wymaga okresowej pomocy osób trzecich oraz sprzętu ortopedycznego, a także modyfikacji codziennie wykorzystywanych urządzeń np. sanitarnych, samochodu. Dotychczasowy przebieg i rozwój choroby oraz wyniki dotychczas stosowanej terapii nie rokują pomyślnie co do poprawy stanu zdrowia Sławomira. Z uwagi na ograniczoną sprawność ruchową towarzyszącą chorobie nie ma możliwości podjęcia pracy. Utrzymuje się tylko z renty socjalnej. Wskazany jest oszczędny tryb życia. Aby złagodzić objawy choroby i opóźnić jej rozwój potrzebuje stałej rehabilitacji oraz przystosowanie mieszkania dla ułatwienia codziennego funkcjonowania. Niestety Sławomira i jego rodziców nie stać na zapewnienie mu właściwej opieki.

Dlatego proszą o każdą formę wsparcia z Państwa strony. Sławomir mimo choroby ukończył studia z dziedziny pedagogiki, postępy choroby uniemożliwiły mu jednak kontynuowanie studiów na wymarzonym kierunku – teologii. Bez pomocy ludzi dobrej woli jego świat może zamknąć się w czterech ścianach. Nie pozwólmy, ażeby młody człowiek pozostał bez pomocy i odszedł w cień życia.

„Człowiek tyle jest wart ile może dać innym”

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych

”Pomóż i Ty”, 81-535 Gdynia, ul. Płocka 5A

nr konta: Millennium S.A. 

12 1160 2202 0000 0002 0909 8250 

 

koniecznie z dopiskiem „rehabilitacja Sławomira Berki”

Udostępnij


Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • Facebook

 • Wielkość tekstu

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Tytuł przelewu:
  Darowizna na rzecz fundacji: Pomóż i Ty
  Uwagi:
  Kwota przelewu:
  gr
 • Akcja dobroczynna

 • Dobroczynne.pl

  Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony:

  dobroczynne.pl

  Można tam zamówić wiele pomocy naukowych, kartki świąteczne czy inne gadżety wspierając tym samym naszych podopiecznych.

 • KRS: 0000 037 117

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

 • Wspierają nas

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.