Rehabilitacja Arkadiusza Gołąbowicza

2011-10-06Artykuł - podopieczni

galabowiczW 2002 roku Arkadiusz Gołąbowicz (ur. 1983 r.) został zaatakowany przez chuligana. W wyniku upadku z wysokiego mostu doznał urazu kręgosłupa i czterokończynowego paraliżu. Obrażenia i unieruchomienie wywołały również skostnienie pozaszkieletowe, w wyniku którego Arek nie może samodzielnie się poruszać nawet na wózku inwalidzkim. Jedyną szansą na polepszenie jego stanu zdrowia jest stała rehabilitacja, ale przede wszystkim operacja, której koszt wynosi 20.000,00 PLN. Niestety sytuacja materialna Arkadiusza i jego rodziny nie pozwala na sfinansowanie tak drogiego zabiegu.  

Arkadiusz jest osobą otwartą na drugiego człowieka, chętnie stara się pomóc innym dzieląc się doświadczeniami z własnych przeżyć. Jego motto brzmi: „Tylko człowiek i dobro ludzi mogą zmienić świat”. Wspiera dobrym słowem osoby dotknięte tak jak on nieszczęściem. W wolnych chwilach lubi poczytać dobrą książkę, obejrzeć film, spacerować (pchany na wózku). Jego zamiłowanie do spacerów ograniczone jest jednak przez chorobę.

Dzięki Państwa pomocy życie Arka może ulec znacznej poprawie. Przeprowadzenie operacji rokuje nadzieję na taką poprawę zdrowia, która umożliwi mu poruszanie się na aktywnym wózku inwalidzkim oraz zwiększy jego samodzielność i swobodę poruszania się.

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” wspiera leczenie i rehabilitację chorych, pokrzywdzonych przez los osób. Jeżeli zdecydują się Państwo na udzielenie wsparcia nawet najdrobniejsze wpłaty prosimy kierować na podane niżej konto Fundacji. Z góry gorąco dziękujemy za każdą wpłatę

„Człowiek tyle jest wart ile może dać innym”

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych

”Pomóż i Ty”, 81-535 Gdynia, ul. Płocka 5A

nr konta: Millennium 

12 1160 2202 0000 0002 0909 8250 

koniecznie z dopiskiem

„rehabilitacja Arkadiusza Gołąbowicza”

Udostępnij


Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • Facebook

 • Wielkość tekstu

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Tytuł przelewu:
  Darowizna na rzecz fundacji: Pomóż i Ty
  Uwagi:
  Kwota przelewu:
  gr
 • Akcja dobroczynna

 • Dobroczynne.pl

  Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony:

  dobroczynne.pl

  Można tam zamówić wiele pomocy naukowych, kartki świąteczne czy inne gadżety wspierając tym samym naszych podopiecznych.

 • KRS: 0000 037 117

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

 • Wspierają nas

  AnoMail, program do korespondencji seryjnej.

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.