Pomóżmy Ewie spełnić marzenia

2011-10-06Artykuł - podopieczni

ewaEwa w skutek upadku z wysokości (1994 rok) doznała złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym (th4-th6). Rezonans magnetyczny wykazał przerwanie ciągłości rdzenia kręgowego z pełnym porażeniem kończyn dolnych. Dzięki dużemu samozaparciu oraz systematycznej rehabilitacji Ewa uzyskała dużą samodzielność i może poruszać się na wózku inwalidzkim. Po wypadku próbowała wielu dyscyplin sportowych, w których mogą uczestniczyć osoby z porażeniem kończyn dolnych: grała w tenisa stołowego i ziemnego (zajęła I miejsce i złoty medal w turnieju tenisa stołowego), jednak uprawianie tych dyscyplin sportowych okupione było niesamowitym wysiłkiem fizycznym, dyskomfortem z uwagi na wysokie złamanie kręgosłupa i związaną z tym niestabilność. Od 2008 roku uprawia “handbike”- jazdę na specjalnie skonstruowanym rowerze, który wprawia się w ruch za pomocą rąk. Jako członkini klubu handcycling.pl bierze czynny udział w wielu zawodach kolarskich uzyskując dobre wyniki. Niestety klub udostępnia rower tylko na czas zawodów. Marzeniem Ewy jest posiadanie własnego specjalistycznego, leżącego roweru z lekkiego tworzywa, który pozwoli jej ćwiczyć i zarazem rehabilitować się a także czerpać radość z tego co stało się dla Niej sensem życia. Wysiłek fizyczny w życiu osoby niepełnosprawnej jest kluczem do utrzymania się w jak najlepszym zdrowiu i sprawności. Zakupiony rower będzie dla Ewy nie tylko bezduszną maszyną do rehabilitacji ale przede wszystkim pozwoli na szeroko pojętą integrację z ludźmi sprawnymi między innymi podczas kolejnych zawodów sportowych a dzięki częstszym i regularnym treningom będzie mogła osiągać lepsze wyniki.

Spełnienie marzenia Ewy nie zależy już tylko od Niej samej, ale przede wszystkim od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu gdyż koszt znacznie przewyższa jej możliwości finansowe. Z tego też względu bardzo ważne jest wsparcie z Państwa strony o co z głębi serca bardzo prosimy.

 

Możecie pomóc Ewie wpłacając pieniądze na konto Fundacji:
BANK MILLENNIUM S.A. nr 6

12 1160 2202 0000 0002 0909 8250

 z dopiskiem ”Rehabilitacja Ewy Kaczmarczyk

Udostępnij


Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • Facebook

 • Wielkość tekstu

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Tytuł przelewu:
  Darowizna na rzecz fundacji: Pomóż i Ty
  Uwagi:
  Kwota przelewu:
  gr
 • Akcja dobroczynna

 • Dobroczynne.pl

  Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony:

  dobroczynne.pl

  Można tam zamówić wiele pomocy naukowych, kartki świąteczne czy inne gadżety wspierając tym samym naszych podopiecznych.

 • KRS: 0000 037 117

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

 • Wspierają nas

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.