Ochman Sebastian

2011-10-06Artykuł - podopieczni

W deszczowy dzień 16.04.1998 r. młody student II roku elektrotechniki Politechniki Śląskiej po pomyślnie zdanym egzaminie z głową pełną marzeń i planów na przyszłość jedzie do domu. Jego serce przepełnia radość i duma. W jednej jednak chwili świat Sebastiana zmienia się o 180 stopni kiedy w jego samochód czołowo uderza jadący z naprzeciwka kierowca. Od tej pory Jego życie staje się jedną wielką ciemnością. Sebastian w wyniku silnego urazu czaszkowego traci wzrok. Lekarze dawali mu tylko 5% szansy na przeżycie. Jednak Sebastian okazał się znacznie silniejszy.

Obecnie mimo utraty wzroku jest osobą bardzo pogodną, pełną wiary w przyszłość. Ukończył szkołę policealną i jako masażysta niesie pomoc ludziom dotkniętym przez los. Ta praca daje mu wiele satysfakcji, ale nie zapewnia pełni szczęścia. Chciałby jak każdy pełnosprawny, zdrowy mężczyzna założyć rodzinę, mieć dzieci, nie stanowić ciężaru dla swojej rodziny. Aby Sebastian mógł odzyskać wzrok, przełamać obecne bariery i samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie potrzebuje specjalistycznej operacji w Klinice Wu Stem Cells Medical Center w Pekinie.

Operacja ta jest „ iskierką nadziei” w tunelu ciągłej ciemności otaczającej Sebastiana. Koszt zabiegu polegającego na podawaniu komórek macierzystych wraz z opieką medyczną wynosi 30.000 USD. Niestety sytuacja materialna Sebastiana i jego rodziców nie pozwala na pokrycie tak drogiej operacji. Dzięki Państwa pomocy Sebastian będzie miał szansę na normalne życie bez ciemności, będzie mógł podziwiać piękno świata, budzącej i zmieniającej się przyrody. Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych wspiera leczenie i rehabilitację chorych, pokrzywdzonych przez los osób. Jeżeli zdecydują się Państwo na udzielenie wsparcia nawet najdrobniejsze wpłaty prosimy kierować na podane niżej konto Fundacji. Z góry gorąco dziękujemy za każdą wpłatę.

Udostępnij


Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • Facebook

 • Wielkość tekstu

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Tytuł przelewu:
  Darowizna na rzecz fundacji: Pomóż i Ty
  Uwagi:
  Kwota przelewu:
  gr
 • Akcja dobroczynna

 • Dobroczynne.pl

  Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony:

  dobroczynne.pl

  Można tam zamówić wiele pomocy naukowych, kartki świąteczne czy inne gadżety wspierając tym samym naszych podopiecznych.

 • KRS: 0000 037 117

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

 • Wspierają nas

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.