Przekaż 1% podatku przez naszą siostrzaną fundację KRS 0000 245 254:

Michał Antoniuk potrzebuje wsparcia w naprawie protezy nogi.

Zarząd Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową na rzecz naszego podopiecznego Michała Antoniuka.

Michał urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym – dyskretnym niedowładem kończyn lewych, co przejawia się ich znacznym osłabieniem do kończyn prawych. W wieku lat 18 wygrał walkę z nowotworem złośliwym kości kolana, czego efektem była amputacja prawej nogi na wysokości uda (granicznie do zaprotezowania). Następnie przeszedł udar mózgu skutkujący paraliżem lewej części ciała, który dzieki intensywnej rehabilitacji przywrócił choć w ograniczonym stopniu,  sprawność we wciąż słabej, lewej części ciała.
Jego obecna proteza nogi uległa zużyciu i usterkom, w rezultacie których doznaje on bolesnych upadków, prowadzących nawet do wstrząśnienia mózgu. Tak więc dalsze użytkowanie aktualnej protezy zagraża jego zdrowiu i życiu.
Michał pomimo tak wielu trudności zdrowotnych podobnie jak wielu młodych ludzi, jest bardzo aktywny życiowo. Pracuje na pełen etat w banku. Jednakże zakup nowych elementów do protezy, zdecydowanie przewyższa jego możliwości finansowe. 

„Człowiek tyle jest wart ile może dać innym” 

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych ”Pomóż i Ty”, 
81-535 Gdynia, ul. Płocka 5A

nr konta: Millennium S.A. 
12 1160 2202 0000 0002 0909 8250  
koniecznie z dopiskiem „Naprawa Protezy Michała Antoniuka

 

 

Udostępnij

Related Posts